Skip to navigation Skip to content Skip to footer

2017-18 Bantam Strength Team

Sport   

Name 

Baseball

Anthony Egeln

Men's Basketball

Dan Paladino

Women's Basketball

Emily Llerena

Football 

Brandon Blaise

Men's Golf 

Nick Branchina 

Men's Ice Hockey

Anthony Sabitsky

Women's Ice Hockey

Alex Sinson

Men's Lacrosse

Ben MacShane 

Women's Lacrosse

Zoe Ferguson

Field Hockey

Chandler Solimine

Men's Rowing 

Jack Reid 

Women's Rowing

Toni Bowden

Men's Soccer

Patrick Simpson

Women's Soccer

Rhone O'Hara 

Softball

Erica Merullo

Men's Squash

Tor Christoffersen

Women's Squash 

Min Jie Teh

Men's Swimming 

Tristan McConnell

Women's Swimming 

Bailey D’Antonio

Men's Tennis 

Kyle Scheffers 

Women's Tennis 

Jillian Winer 

Volleyball 

Colette Scheffers

Wrestling 

Grant Sorensen

 

2016-17 Bantam Strength Team

Sport   

Name 

Baseball

Alex Rodriguez

Men's Basketball

Ed Ogundeko

Women's Basketball

Emily Llerena

Football 

Chris Simmons

Golf 

Ace Ensign

Men's Ice Hockey

Anthony Sabitsky

Women's Ice Hockey

Alex Sinson

Field Hockey

Madison Guiffre

Men's Lacrosse

Hank Pierandri

Women's Lacrosse

Caroline McKenna

Men's Rowing 

Will Corban

Women's Rowing

Toni Bowden

Men's Soccer

Tim Peng

Women's Soccer

Julia Pitino

Softball

Erica Merullo

Men's Squash

Tor Christoffersen

Women's Squash 

Anna Kimberly

Men's Swimming 

Doug Curtin

Women's Swimming 

Brenna Weber

Men's Tennis 

Jagger Riefler

Women's Tennis 

Jane Weber

Men's Track & Field 

Daniel Hughes

Women's Track & Field 

Katie Tonyai

Volleyball 

Rachel Underwood

Wrestling 

Grant Sorensen

2015-16 Bantam Strength Team 

Sport   

Name 

Baseball

Anthony Egeln Jr.

Men's Basketball

Ed Ogundeko

Women's Basketball

Kaitlin Lewis

Football 

Joe Farrah

Golf 

Nick Branchina

Men's Ice Hockey

Sam Johnson

Women's Ice Hockey

Kate Fraley

Field Hockey

Austin Lamothe

Men's Lacrosse

Ben MacShane

Women's Lacrosse

Zoe Ferguson

Men's Rowing 

George Demoulas

Women's Rowing

Madeleine Boudreau

Men's Soccer

Griffin Bossard

Women's Soccer

Annabel Stanley

Softball

Lizzie McQuaid

Men's Squash

Nick Giacco

Women's Squash 

Anna Kimberley

Men's Swimming 

Doug Curtin

Women's Swimming 

Brenna Weber

Men's Tennis 

Cam Smith

Women's Tennis 

Melita Ferjanic

Men's Track & Field 

Will Duggan

Women's Track & Field 

Lily Talesnick

Volleyball 

Rachel Underwood

Wrestling 

Lucian Cascino